PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=196074}
5,3 71 563
oceny
5,3 10 1 71563
2,5 6
ocen krytyków
Eragon
powrót do forum filmu Eragon

...czy się nad tym zastanawialiście? Za każdym razem gdy przekładają na wielki ekran jakiś książkowy hit to sama książka która posłóżyła za scenariusz jakby trochę traci na uroku... Przykłady: "Harry Potter" czy "Władca Pierścieni". Chdzi o to że wokół filmu powstaje zaraz cała seria innych produktów: gry komputerowe, kubki, koszulki, długopisy, maskotki, zabawki, plakaty itp... wtedy taki ksiązkowy hit staje się widocznym źródłem zysku dla producentów wyżej wymienionych rzeczy. Nie mówię że to złe, tylko że tytuł książki nie kojarzy się ze wspaniałą opowieścią która nie pozwala od siebie oderwać oczu, lecz staje się serią produktów i niezaprzeczalnym zyskiem pieniężnym wielu i tak już bogatych przedsiębiorstw. Takie "nieszczęście" spotkało już trylogię Tolkiena i książki Pani Rowling - zobaczymy jak będzie z "Eragonem"...

ocenił(a) film na 10
kospin

Może i smutne ale trylogia Władcy jest na tyle dobra, że te wszystkie gadżety nie przyćmiły geniusza Tolkiena. Co do Rowling od sama chce jak najwięcej zarobić i Jej książki stają się komercyjne i pod film czy grę. Co do Paoliniego jest bardzo możliwe i dla mnie prawie pewne, że pójdzie w ślady Rowling i następne tomy to będzie tak komercyjne byle żeby zarobić. Z drugiej jednak strony Paolini może nie bazować na tym, że Eragon został światowym bestsellerem i następne tomy będą równie dobre jak Eragon a może nawet lepsze. Ciekawi mnie jeszcze co Christopher napisze po Dziedzictwie, bo nie sądzę, że na tym poprzestanie.

kospin

Ino prawda, kiedyś jak się kogoś spytałeś o Władcę to odpowiadał, że czytał, że zna książkę a dzisiaj to głównie tylko film albo gra.... książki tracą urok, chyba jedynie jak kogoś spytasz o Harrego to będzie mu na początku na myśl szła książka.

kospin

Autorzy muszą przecież wydać zgodę na wykorzystywanie ich postaci, tak więc sami decydują. A jak ktoś jest taki dziwny i nie cyzta książek, więc konkretny tytuł lub postać kojarzą mu się tylko i wyłącznie w filmem ... Żal mi go.
Pozdrawiam wszystkich roizsądnych czytających

kospin

Dobra - po premierze filmu produkuje się mnóstwo gadżetów i nagle wszyscy się zaczynają interesować daną książką, ale nie sądze by np. Władca Pierścieni był przez to mniej magiczny . Zawsze można nie przejmować się tym całym bałaganem wokół filmu i robić swoje.. No i pozytywny aspekt - premiera w kinie może zainteresować odbiorców do tego stopnia, że sięgną po powieśc na której podstawie film był nakręcony.

Mirabilis

Przy "Władcy..." zrobiłam dokładnie w ten sposób ...;)))

ocenił(a) film na 2
kospin

Chwila - Rowling sama zgodziła się na ekranizację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones