PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=196074}
5,3 71 563
oceny
5,3 10 1 71563
2,5 6
ocen krytyków
Eragon
powrót do forum filmu Eragon

NOWOŚĆ!

ocenił(a) film na 3

Myślicie,że powstanie ponowna ekranizacja Eragona?...Nawet jeśli miałoby się to wydarzyć za ponad 10 lat.

ocenił(a) film na 3
fankajohnnego

Marzę o tym. Ten film jest tak okropny że nie da się go oglądać. ale książka jest dla mnie bóstwem. Kocham Eragona ;-)

ocenił(a) film na 3
Tuber

Ja również go Kocham <3..To Mój Bóg

Tuber

Również KOCHAM ERAGONA !!! :) Pozdrawiam

fankajohnnego

oby. Historia ma wielki potencjał na kasowy film . Ale to to jest straszny shit.

guga_buzka

Raczej nie. Gdyby książka od początku cieszyła się takim zainteresowaniem jak Harry Potter J.K.R, to za ekranizację zabrałoby się porządne studio, a nie jacyś amatorzy, którzy spaprali cały potencjał filmu. Ale nie oszukujmy się. "Eragon" zabłysnął tylko i wyłącznie dzięki temu, że "napisał" ją 16-latek (?nie mam pewności), i nie ujrzałaby tak szybko światła dziennego, gdyby nie wydawnictwo ojca...

ocenił(a) film na 6
matenol

Mała poprawka. Harry Potter zdobył zainteresowanie dopiero po nakręceniu filmu. Sama książka nie wybiła się aż tak. Wiadoma zawsze są jakieś spotkania z fanami czy coś, ale to nie była popularna książka. Pamiętam taką ciekawostkę, że ten chłopaczek z Kevina samego w domu miał zaproponowaną tę role. Odmówił ponieważ uznał, że ten film nie przyniesie dochodów, bo to nie jest popularne. J.K.R. miała dużo szczęścia jak na mnie, ze jakiś reżyser trafił na jej książke.

beatkattwardowska

Tylko film o HP nakręcono 4 lata po ukazaniu się książki. Na ekranizację Eragona czekaliśmy niespełna 2 lata, przy czym za produkcję tego pierwszego zajęło się porządne studio, Eraśa zrobili "amatorzy", którzy nawet nie zadbali o to, by film został nakręcony poprawnie.

ocenił(a) film na 6
matenol

Nie kłóce się tutaj i musze przyznać, ze film jest cienki (najbardziej rozbawiły mnie zbroje oni idą na wojne czy na bal o tematyce średniowiecznej wojny?) Tylko mówię, że popularność książek przed filmem były podobne. A zachowanie większości bohaterów jest denne i główny bohater denerwuje mnie tą pysznością.

ocenił(a) film na 3
fankajohnnego

Ja jestem pewna,że powstanie..Na 100%

fankajohnnego

Taaa, i aktorów by wzięli tych samych, nie? Ed Speelers dobiegającay trzydziestki albo i po jako piętnastoletni Eragon - już to widzę...

ocenił(a) film na 3
Metropholis

Po co miałoby się brać tych samych aktorów? Bezsensu..Mówimy to o ponownej ekranizaji wszystkiego a nie kontunuacji tego czegoś z 2006 roku

fankajohnnego

No to brzmi jeszcze ciekawiej. Jeśli zrobią tę ekranizację tak samo jak tę, to nawet nie jestem zainteresowana efektami, jakie zastosują. I nawet aktor pokroju Jeremy'ego Ironsa nic tu nie pomoże.

ocenił(a) film na 3
Metropholis

A kto powiedział,że zrobią ją tak samo?

fankajohnnego

A kto powiedział, że w ogóle zrobią. Prawa do filmu zostały sprzedane. Eragon już się skończył. Wszystkie książki ujrzały światło dzienne. Koniec.

matenol

Otóż to :-)

ocenił(a) film na 3
Metropholis

Christopher zgodzi się na ekranizacje Eragona,jeśli będzie zapewniony,że będzie to Na pewno świetny film.

fankajohnnego

Masz na myśli kolejną ekranizację, czy tę co była?

ocenił(a) film na 3
Metropholis

Kolejną.Całkowicie nową.

fankajohnnego

Poszłabym na to i w sumie pomysł nie jest zły, o ile nie wyszłoby z tego to co poprzednio. Nie to że film Eragon był zły - był zły jako ekranizacja. Pominięto wiele szczegółów i mam wrażenie że był kierowany do młodszej publiczności czyli do dzieci. Marnie wyszedł jak dla mnie. gdyby wzięli się za to od nowa (oczywiście inni ludzie niż poprzednio) to mogłabym zobaczyć to.

ocenił(a) film na 3
Metropholis

No właśnie.A ci sami na pewno tego nie zrobią.Christopher wie,że popełnił błąd,zgadzając się na ekranizacje nie mając świadomości,że robią to niewłaściwi ludzie.Po prostu był młody i jak mu to zaproponowali to pewnie sobie pomyślał: ,,Ojej,ale extra.Moja Książka będzie zekranizowana.To będzie Hit,jak Władca Pierścieni!!!".Po prostu nie znał się na czymś takim,ale teraz już na pewno porządnie by wszystko wyczaił.

fankajohnnego

NIE!! Gdyby powstała w taki sam sposób jak jedynka,byłaby to zbrodnia przeciwko inteligencji ludzkości!

ocenił(a) film na 1
fankajohnnego

Mam tylko nadzieje, że porządne studio weźmie się za produkcje... na przykładzie LotR - można oddać piękno książki (mniej wiecej) a tutaj totalny badziew :/ Tyle faktow pominietych i przeinaczonych ze zal...

PS: Urgale zawsze kojarzyły mi się z orkami a nie ludzmi z pomalowanymi ryjami

ocenił(a) film na 4
fankajohnnego

Też na to liczę, bo nie rozumiem jak niestety można było zmaścić ten film... Dla każdego fana Eragona najgorsze są te błędy związane z treścią książki. Nie wiem dlaczego reżyser nie uśmiercił tu Broma, a Arya ma rude włosy... To są niestety zbyt duże błędy. Liczę że zekranizują Eragona jeszcze raz

karramba_

"Nie wiem dlaczego reżyser nie uśmiercił tu Broma"

Że co proszę?!

ocenił(a) film na 4
Yook

W książce Brom umiera od razu gdzieś na początku.... Co prawda dawno czytałem, jednak to pamiętam

karramba_

W książce Broma zabił Ra'zac w rozdziale "Zemsta Ra'zaców" - strona ~250 w zależności od edycji. W filmie Brom zginął z ręki Durzy...

ocenił(a) film na 4
matenol

Być może, przepraszam za niedokładność ale nie pamiętałem już tak dobrze. W każdym razie element akcji niezgodny z fabułą książki

fankajohnnego

Nie, nie 10 lat..... z tego co dowiedziałem się ze stron angielskich i amerykańskich (na pewno anglo-języcznych) film zostanie nakręcony od nowa. Sam Paolini ponoć rości sobie pretensję do autora filmu ( bez sensu, ponieważ nie nadzorował filmu ani reżysera, przed rozpoczęciem produkcji nie wiedział nawet kto zagra tytułowego "Eragona" ) i wypowiada się na temat produkcji w dość krytyczny sposób. Jeżeli kogoś nie interesuje książka, zgodność ani sam autor, i ogląda film tylko po to by doznać prawdziwej magii ( chodzi o np.: Saphirę, smoczyca jest ukazana przecudownie jak na mój gust, mimo "ptasich skrzydeł ) to film dla niego. Ale powiedzmy sobie szczerze: trzeba nakręcić go jeszcze raz. Tym razem jednak zachować jakąkolwiek zgodność tak jak we władcy pierścieni, odrzucić zbędne wątki..... mógłbym wymieniać i wymieniać, ale chcę żeby dotarło do Was: filmy o smokach są rzadkością i niewiele osób podejmuje się produkcji takich "dzieł", musimy zrozumieć że jeśli pozbawimy się tego typu filmów krytykując je i ich twórców pozostanie nam tylko kilka krótkich filmów..... gier też nie ma za wiele, ale pocieszeniem jest, że planuje się nakręcenie "Eragona" od początku, więc warto pomyśleć nad nazwą, bo dwa filmy o takiej samej nazwie i podobnej fabule będą się mieszać i proponuję: "Dziedzictwo część pierwsza: Eragon, potem "Dziiedzictwo część dryga: Najstarszy" itd.

A co do książki, mam ja na półce i wciąż patrzą na mnie oczy smoków.... i znów mam chęć przeczytać je od początku, polecam je i bacznie obserwuje świat, bo kto wie czym zaskoczy nas Paolini i inni pisarze... czekam na... smoki.

ocenił(a) film na 3
szeszek

A podałbyś mi link do tych stron?

fankajohnnego

Mogłabyś jednak sama poszukać, nie chce żeby zabrzmiało to obraźliwie, ale sama sprawdź. Opieram się w większości na własnym doświadczeniu oraz wikipedii i innych stronach, pisząc takie komentarze.
Warto też znaleźć na youtube kanał "Lytherus" gdyż pojawia się tam sam Paolini i odpowiada na najczęstsze pytania widzów. Poszukaj też sama, ponieważ niektóre ze stron są nieźle "ukryte" i nie mogę ich znaleźć.

fankajohnnego

Niestety nie mogę wkleić żadnych linków bo nie pozwala mi na to regulamin (nie da się wysłać). Szukaj w googlach wpisując np "what's abaut eragon film" itp.

ocenił(a) film na 3
szeszek

Ok.Dzięki ;)

fankajohnnego

Serdecznie proszę.

szeszek

Nareszcie jakas optymistyczna informacja, dzięki. Mam wielką nadzieję,że powieść Eragon doczeka sie ponownej profesjonalnej ekranizacji. Fajnie było by zobaczyć wspaniały świat z książki na ekranie. Kocham tę powieść i mogę ją czytać bez konca - nigdy mi sie nie znudzi, dla mnie jest ponadczasowa ... !!! Pozdrowienia dla fanów Eragona :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones