PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=196074}
5,3 71 553
oceny
5,3 10 1 71553
2,5 6
ocen krytyków
Eragon
powrót do forum filmu Eragon

Eeee... Yyyy...

ocenił(a) film na 1

Ludzie, nie myślałem że kiedykolwiek to powiem... Ten "film" jest gorszy niż "Kac Wawa"... O ile film Karwowskiego jest dnem, to "Eragon" puka od spodu... Ktoś powie: Przyrównujesz Polskie filmidełko do Amerykańskiego Blockbustera który ma zarąbiście zrobionego Smoka w CGI? Otóż tak technika może i w "Eragonie" jest lepsza ale po pierwsze: To jest film Hollywodzki i wiadomo że będzie zrobiony lepiej przez sam fakt większego budżetu, po drugie FX to nie wszystko, po trzecie Saphira jest zarąbista tylko pod zwględem wizualnym - pod względem charakteru ta postać w ogóle nie istnieje... W "Kac Wawie" postacie wzbudzały przynajmniej minimalne zaciekawienie (Tak, Nawet Milowicz był bardziej charakterystyczną postacią niż Ed Speelers jako tytułowy bohater). W Filmie Karwowskiego była widoczna podjęta próba stworzenia dobrej komedii - co prawda kompletnie nieudana - ale dobre chęci zawsze w cenie... W "Eragonie" widać tylko chęć skoku na kasę - bo fabuła z "Gwiezdnych Wojen" a świat przedstawiony zerżnięty z "Wałdcy Pierścieni". nawet postać tytułowa ma imię zbliżona do bohatera Tolkienowskiego (Eragon-Aragorn)... I tak oto okazało się że Polski komediowy koszmarek jest (Dla mnie przynajmniej) autentycznie lepszym filmem niż Amerykańska "Superprodukcja". Obu filmom dałem 1/10 ale o ile "Kac Wawa" powinna mieć faktyczną ocenę zero to "Eragon" minus dziesięć!

bono111

Czemu porównujesz do siebie filmy inne gatunkowo? Fantasy porównuj do fantasy (w sumie oprócz "Wieźmina" jest jakieś inne polskie fantasy?), a komedie do komedii.

ocenił(a) film na 1
yvonneD

Skoro już mam porównywać do Fantasy - jak zasugerowałaś do "Wiedźmina" (Choć to nie jedyne Polskie Fantasy - jeszcze jest pierwsza część "Przyjaciela wesołego diabła"), to również uważam że "Wiedźmin" jest lepszym filmem niż "Eragon" - a oto argumenty:
1. Przede wszystkim Żebrowski - świetnie gra oraz jest całkiem nieźle ucharakteryzowany - Ed Speelers w "Eragonie" nawet nie ma do niego startu...
2. Smok - teraz posypią się na mnie gromy, ale naprawdę wolę smoka z "Wiedźmina" od Saphiry - oczywiście jest dużo gorzej zrobiony od strony technicznej - ale moim zdaniem ma więcej charakteru - no i oczywiście fakt że potrafi zmieniać się w człowieka - zawsze lubiłem postacie zmiennokształtnych...
3. Fabuła - tu chyba jest oczywiste - Sapkowski napisał wspaniałą intrygę - i choć nie jestem fanem jego sagi - to jest na pewno lepsza fabularnie niż grafomaństwo Paoliniego... Co prawda w ekranizacji została tylko namiastka jego twórczości ale chociaż momentami idzie poczuć że "Tę historię pisał Sapkowski"...
4. Muzyka - Co prawda muzyka w Eragonie czerpie z dobrych wzorców (Jestem pewien że słyszę tam inspirację "BraveHeart" Hornera) to moim zdaniem soundtrack Ciechowskiego znowu górą - "Zew Wilka" - to mistrzostwo świata!
5. Zdjęcia - tu moim zdaniem prawie remis - bo w "Eragonie" pejzaże Słowackich Tatr są jedną z nielicznych zalet tej produkcji. Ale znowuż we "Wiedźminie" też znalazły się ciekawe ujęcia - góry spowite mgłą, Geralt pośród falujących łanów zboża, jazda konna brzegiem morza - jak na Polskie warunki robi wrażenie!
To na tyle, Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones